קפוצ'ון בעיצוב אישי

אחד מפריטי הביגוד המעניינים ביותר בעולם האופנה הוא הקפוצ'ון, מצד אחד הוא סמל של תרבות השוליים, תרבות שכונות השחורים המצוקה והראפ בארה"ב ומצד שני הוא חלק מסגנון הלבוש של החנונים, הגיקים וההאקרים שאימצו אותו כלבוש לא מחייב שניתן לשלוף מהארון, לצאת לבית הקפה השכונתי ולעבוד על הלפ טופ, להתנתק מהעולם החיצוני הרועש מבלי כל הצהרות אופנתיות.

מאיפה הגיע הקפוצ'ון לעולם?

מקור השם הצרפתי למילה קפוצ'ון נגזר מהלטינית (Cappa), שמשמעותה הוא גלימה עם כיסוי לראש. בשנת 1520 נוסד מסדר הקפוצ'ין באיטליה ע"י הנזיר מתאו דה באשו. הנזירים לבשו גלימות ארוכות שאליהן היו מחוברים כובעים מחודדים, הם נאלצו להסתתר משלטונות הכנסייה שביקשו לעצור אותם בשל נטישת המחויבויות הדתיות שלהם – הם זכו למקלט אצל הנזירים הקמאלודילים וזכו להפוך לאייקון תרבותי גלובלי בזכות הקפוצ'ון שעטו על מנת להסתיר את זהותם.


מתי הפך הקפוצ'ון לאייקון אופנתי – תרבותי?

הקפוצ'ון המודרני יוצר בשנות השלושים בארה"ב ושימש פועלים שעבדו במחסנים קרים בעיר ניו יורק. בשנות השבעים של המאה הקודמת החלו קבוצות שוליים שביקשו להסתיר את זהותם מפני השוטרים בארה"ב לחבוש קפוצ'ון (אמני גרפיטי שריססו קירות ומבני ציבור באופן לא חוקי, סוחרי סמים שפעלו בקרנות רחוב וכנופיות צעירים שאימצו את הקפוצ'ונים וסימל עבורם את תרבות ההיפ הופ). אט אט צבר הקפוצ'ון קהל מעריצים ואפשר היה למצוא אותו בסרטים (בסצנה המפורסמת בה רוקי בלבואה מתאמן לבוש בקפוצ'ון לקראת קרב האליפות הגורלי). בשנות התשעים הפכו מעצבי אופנה את הקפוצ'ון למותג וחברות רבות אימצו אותו והדפיסו עליו את לוגו המותג היוקרתי שלהן והפכו אותו לפריט יוקרתי – הקפוצ'ון נהפך לאביזר ביגוד סטנדרטי כמו הג'ינס או הטי-שרט וניתן למצוא אותו בכל מקום, בבתי הספר, קבוצות ספורט, קמפוסים, יחידות צבאיות ועוד. מייסד פייסבוק, מרק צוקרברג – מפורסם בכך שבמקום להגיע לפגישות עסקים עם חליפה כמקובל בעולם העסקים האמריקאי, הוא נהג להגיע עם קפוצ'ון או סווצ'ר פשוט למראה.

כיום, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת של הדפוס – קל מאוד להפיק הדפסה על קפוצ'ון, ולכן אנשים רבים בוחרים ליצור קפוצ'ון בעיצוב אישי עבור יחידות צבאיות, בתי ספר, סטודנטים ומקומות עבודה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הדפסה על קפוצ'ון – מחיר, איכות ההדפסה איכות הבד ומועד אספקה, הגעתם למקום הנכון! חברת מ.ש.י שאלתיאל קיימת מעל לעשרים וחמש שנים ומספקת מגוון רחב של מוצרי טקסטיל: חולצות טריקו, סינרים, חולצות פיינריב, סווצ'רים, קפוצ'ונים ועוד. אנחנו מתמחים בכל סוגי ההדפסות, תוך שימוש בטכנולוגיית דפוס מתקדמת ביותר ועם הציוד החדיש בתחום. ברשותנו מחלקת עיצוב גרפי, מפעל גזירה ומחלקת דפוס משי. כל העבודה (פריסה, גזירה, תפירה והדפסה) נעשית במפעלנו. חרטנו על דגלנו לתת את השירות המסור והאדיב ביותר לקהל לקוחותינו, במידה ואתם מעוניינים במידע נוסף, נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 03-9380327 או בווטסאפ: 055-6659324 או צרו איתנו קשר באימייל: sales@logotex.co.il