כל מה שחשוב לדעת על מדי צופים

הצופים זוהי תנועת נוער עולמית, אשר נוסדה בשנת 1919 ע"י רוברט באדן פאוול. בישראל, היא תנועת הנוער הראשונה, הגדולה והמשפיעה ביותר בקרב ילדים ובני הנוער. כמו תנועות הנוער האחרות, היא משתייכת לחינוך הבלתי פורמלי ומחנכת ילדים ובני נוער חילוני ודתי, בכיתות ד'-יב', לערכים חברתיים וציוניים עם פעילויות חוץ מעשיות. מטרתה היא להקנות להם ערכים ודרך ארץ, כך שייצאו ממנה בוגרים אחראיים וערכיים, שיתפסו מקום משמעותי בחברה. התנועה מורכבת מ-240 שבטים הפרוסים ברחבי הארץ ומונה כיום כ-90,000 חניכים פעילים. הסיסמה של התנועה היא "היה נכון" ופירושה הוא להיות חזק, דרוך ומוכן להתמודד עם כל קונפליקט, תוך הפעלת שיקול דעת נכון והגיון בריא. 

חשיבות תנועת הצופים בקרב ילדים ובני נוער בארץ 

  • תרבותית חברתית- מאז ומעולם תנועות הנוער והצופים בפרט, לקחו חלק בעיצוב החברה והתרבות במדינת ישראל. רוב הפעילות של חניכי הצופים היא התנדבותית ותורמת רבות למדינה בין היתר בהקמת היאחזויות, מושבים, קיבוצים והתיישבויות. 
  • ניצול זמן לטובה- ככל שהזמן עובר והטכנולוגיה מתפתחת, בני הנוער מוצאים את עצמם מול מסכים יותר ויותר. תנועת הנוער מאחדת את הנוער, מעבירה תכנים ערכיים וחשובים, גורמת להם לצאת מהבית ולראות אנשים וטבע ומלמדת להיות נוכחים בסיטואציות חברתיות מחוץ למסכים. 
  • פיתוח יכולת מנהיגות ובטחון עצמי- רבים מהחניכים ממשיכים גם להדרכה בתנועה. הם לוקחים אחריות על קבוצת חניכים ומעבירים להם פעולות בנושאים שונים. העברת פעולות והנהגה מסייעת רבות לבניית הביטחון העצמי ופיתוח יכולת המנהיגות שלהם. 

למה נבחר דווקא צבע החאקי במדי הצופים? 

כל החניכים בתנועה מגיעים למפגשים, לטיולים ולמחנות הקיץ עם מדי הצופים הכוללים חולצת צופים, מכנסיים בצבע חאקי, פאץ' מעבר דרגה לפי שכבות גיל ועניבה המסמלת את שכבת הגיל ובהמשך, גם את תפקידם בתנועה. רוברט באדן פאוול, מייסד התנועה, בחר את החאקי לצבע התנועה בהשראת המדים של כוחות המשטרה הדרום אפריקאים.
הצופים העבריים מצאו 3 משמעויות סימבוליות נוספות -
 

  1. מדי החאקי עשויים מבד זול (יחסית) והבדלי המעמדות לא נראים לעין כאשר כל חברי התנועה לובשים מדים זהים.
  2. הפעילות המרכזית בתנועה היא מחנאות ושדאות והחאקי הוא צבע הסוואה מצוין.
  3. המדים מבדילים ומייחדים את הצופים מתנועות נוער אחרות, שמרכז המדים שלהן נמצא הצבע הכחול. 

מדי צופים בזול- מ.ש.י שאלתיאל 

באתר ובחנות שלנו, תוכלו למצוא מגוון קטגוריות ומוצרים במחירים אטרקטיביים ובאיכות הגבוהה ביותר, בניהם:  
- חולצות צופים למכירה (לחניכים ומדריכים)
- מכנס דגמ"ח (דגם חדש) צופים
- מכנסי צופים קצרים
- טייץ צופים *קיימת חולצת צופים נוספת, שהיא לא חלק מהמדים. על החולצה מוטבעת סיסמת התנועה "היה נכון" וניתן ללבוש אותה מתחת לחולצת המדים או בפעילויות שלא דורשות מדים.

אנו מזמינים אתכם לבקר בחנות שלנו בכתובת ג'ון קנדי 9, ראש העין או להתרשם מהמדים כאן באתר שלנו. לקבלת פרטים נוספים, הינכם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 03-9380327 או לשלוח לנו הודעת WhatsApp למספר 055-6659324.